Müzik indirmenin en tatlı hali

Soner Sarıkabadayı’dan Yeni SingleSoner Sarıkabadayı Kimdir?

Şarkıları beğenerek dinlenen isimlerden birisi olan Soner Sarıkabadayı, 1978 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğmuştur. Müziğe lise yıllarında ilgi duyan Sarıkabadayı, şarkı sözü yazmaya başlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Klasik Gitar bölümünü kazanan sanatçı, okulu bitirdikten sonra Sibel Can’ın orkestrasında bir dönem gitar çalmıştır. Aslında Biri Bizi Gözetliyor yarışmasında yarışan Tarık için Gümbür Gümbür şarkısını yazmış ve bu dönemde adını duyurmuştur. Sonrasında çıkardığı albümler ile birlikte kendini daha da gösteren sanatçı 2009 yılında Kral TV’den En İyi Beste Ödülü’nü almıştır. Albümleri sırasıyla Kara (2001), Buz (2009), Pas (2010), Sadem (2010), Seveni Arıyorum (2011), İtiraz (2011), Tuzlu Su (2011) şeklindedir. Ayrıca 9 ödüle sahip olan sanatçı farklı şarkıcıların şarkılarını da bestelemiştir. Şarkılarını yazdığı şarkıcılar arasında Sertap Erener, Demet Akalın, Alişan gibi ünlü kişiler de gelmektedir.
Pop şarkılarının usta isimlerinden olan Sarıkabadayı, uzun yıllardır çokça dinlenen isimlerden birisi olarak ismini yazdırmıştır. Genel olarak şarkılarının daha çok aşk sözleri üzerine yazıldığı net bir şekilde her şarkısında görülebilmektedir. Ayrıca şarkıcının kazandığı ödüller arasında 37. Altın Kelebek Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı- 2008’ de yer almaktadır. Bunun haricinde Beykent Üniversitesi Yılın Şarkısı Ödülü’ nü Uçurum şarkısı ile birlikte hak etmiştir. Kral TV’ den kazandığı ödülleri de bulunmaktadır.

Kabadayı’ nın Yeni Sigle’ı

Kabayı lakaplı genç popçunun merakla beklenen yeni single’ı Bitanem Deme Bitanem ile uzun süre dinleneceğe benzemektedir. Söz ve müziği kendisine ait olan single’nda düzenlemeyi Ozan Bayraşa üstlenmiştir. Ayrıca video klip de çekmiştir. Diğer şarkıları gibi aynı tada sahip olan single’ı çokça dinlenenler arasında gelmektedir. Klibi deniz kıyısında geçen şarkı, oldukça slow bir parça konumundadır.

Sizi  bu harika şarkı ile başbaşa bırakıyor keyifli dinlemeler diliyorum.

İşte karşınızda Soner Sarıkabadayı – Bitanem Deme Bitanem 🙂


Aradığınızı bulamadınız mı ? Şarkı indirmek mi istiyorsunuz, lütfen aşağıda ki alandan arama yapın.


BENZER ŞARKILAR

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.